Τώρα μέσα από το forum και τα blog μπορείτε να εκφράζετε τις απόψεις σας και να συμμετέχετε σε συζητήσεις. Στο forum οι θεματικές κατηγορίες είναι καθορισμένες ενώ στα blog υπάρχει η ελευθερία συζήτησης οποιουδήποτε θέματος.
Τονίζεται ότι όλα τα σχόλια και οι απαντήσεις είναι ενυπόγραφα (εμφανίζεται αυτόματα το ονοματεπώνυμο του συντάκτη). Ελπίζουμε ότι αυτός ο νέος τρόπος επικοινωνίας θα χρησιμοποιηθεί εποικοδομητικά από τα μέλη του Πανεπιστημίου μας.